euro 2020 avrupa şampiyonası tahminleri ve yorumlari

UEFA, Avrupa Şampiyonası yorumları (EURO 2020) gibi büyük turnuvalarda A’dan Z’ye her şeyi tanımlayan kurallara sahiptir. EURO 2020 Tahminleri yazımızda bu kuralları ele alıcağız. UEFA, web sitesinde futbolseverlerin gözden kaçırabileceklerini düşündükleri 10 ayrıntılı kuralı bir araya getirdi:

iddaa tüyoları

1. Avrupa Şampiyona Kupası tahminleri

EURO 2020 Tahminleri final maçı 11 Temmuz’da Londra’daki Wembley Stadyumu’nda oynanacak. Resmi UEFA Avrupa Şampiyonası tahminleri Henry Delaunay Kupası, maç sonrası ödül töreninde kazanan takıma takdim edilecek. Ama genel olarak takımlar bu kupayı ülkelerine iade etmiyor. Törenden sonra UEFA orijinal kupayı geri alır ve şampiyon takıma kupanın bir kopyası verilir.

Ayrıca kazanan takım herhangi bir nedenle kupayı başka bir ülkeye götürmek isterse UEFA’dan yazılı izin almak zorundadır.

Kazanan takım, oyuncular ve teknik personel arasında dağıtılmak üzere 40 altın madalya ve diğer finalistler için 40 gümüş madalya alacak. Şampiyonaya katılan her takıma ise teşekkür plaketi verilir.

2.EURO 2020 Tahminleri ile beraberlik durumunda gruptan ayrılan takım kim oluyor?

Turnuvanın grup aşamasının son maçında aynı puana sahip iki takım karşılaşırsa ve bu maç berabere biterse, bir üst tura çıkacak taraf penaltılarla belirlenir.

Bu senaryo henüz hiçbir büyük turnuvada gerçekleşmedi. Ancak EURO 2008’de bu senaryoya çok yaklaştı. EURO 2008 A Grubu son maçında aynı skora sahip iki takım Türkiye ve Çek Cumhuriyeti ile karşılaştı. Çek Cumhuriyeti 2-0 öne geçti, ancak Türkiye muhteşem bir geri dönüş yaptı ve maçı 2-2 yaptı.

Son dakikalara bu skorla giren birçok kişi gruptan ayrılan takımın penaltılarla belirleneceğini bekliyordu. Ancak 89. dakikada Nihat Kahveci Türkiye’yi öne geçiren golü attı ve Türkiye gruptan ayrıldı. Şu an ise EURO 2020 Tahminleri için sitemizde önemli ipuçları bulabilirsiniz.

Avrupa şampiyonası tahminleri sitemizde sizi bekliyor. 

Grup aşamasının sonunda, ikiden fazla takımın aynı puanı alması durumunda, birbirlerine karşı oynadıkları maç ile birlikte gruptan ayrılacak takımın belirlenmesinde diğer kriterler belirleyici olacaktır. Avrupa şampiyonası yorumları banko tahminler yapan bahis sitesinin alt kısmında bulunmaktadır.

3. Oyunun tekrarı

Herhangi bir nedenle turnuvada bir maç başlayamaz veya bitmezse, ertesi gün aynı sahada tekrar oynanması planlanır. Kurallara göre yarım bırakılan maç kesildiği andan itibaren başlar.

Bu durumda sarı ve kırmızı kartlar tekrar oynanır. Ancak takımlara kırmızı kart dışında takım listesinde değişiklik yapma hakkı verilir. EURO 2020 Tahminleri ile takımlardan biri 4 oyuncu kaybederse maç durdurulur.

skor tahminleri

4. Personel ve yedekler

UEFA, oyuncuların COVID-19 için olumlu bir sonuç alması veya pandemi nedeniyle temas nedeniyle kendilerini karantinaya alması gibi durumların yarattığı zorlukları ele almak için kadrosundaki oyuncu sayısını artırdı. Bu turnuva için 23-26 arası oldu.

Ancak, bir maç sırasında stadyumda sadece 23 oyuncu, sahada 11 ve yedek kulübesinde 12 oyuncu görünebilecek. Takımlar UEFA’ya gönderildikten sonra, ciddi yaralanma veya hastalık durumunda takımlar ilk maçtan önce sınırsız oyuncu değişikliği yapabilecek.

Kalecilerden biri sakatlanır ve turnuvada oynayamazsa, listedeki diğer iki kaleci oynayabilse bile turnuva sırasında yeni bir isim eklenebilir.

Oyuncuların kadrodan çıkarılmasına izin verilmez. Maçlarda izin verilen oyuncu değişikliği sayısı beştir. Uzatmaya giden maçlarda altıncı oyuncuyu değiştirmek mümkündür. Ancak, oyuncu değişikliği için en fazla üç defa oyun durdurulur.

5. Oyun günü programı

Takımların maç gününün başlamasından en az 75 dakika önce stadyumda olmaları gerekmektedir.

Ayrıca oynanacak 11. maçın en az 75 dakika öncesinden hakemlere teslim edilmesi gerekmektedir. UEFA’ya sahadaki ısınma zamanlarını ve tünelde olmaları gerektiğini hatırlatan bir düzenleme var. Maç öncesi takımların milli marşlarının maksimum süresi 90 saniye ile sınırlıdır.

6. Oyuncular için pasaport kontrolü

EURO 2020 Tahminleri kurallarına göre, oyuncuların milli takımda oynamaya uygun olup olmadıklarını en az iki kez kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu nedenle UEFA, oyuncuları fotoğraflı kimliklerini veya pasaportlarını yanlarında götürmeye teşvik eder. Milli takımda oynamaya hak kazandığını kanıtlayamayan oyuncular ihraç edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir